Pomysł na prezent!   Pomysł na prezent to blog tworzony z myślą o osobach szukających idei na idealny prezent. W moim blogu piszę porady, podsuwam pomysły co może być prezentem dla konkretnej osoby lub jaki prezent wypada dać z okazji określonego święta. Mam nadzieję, że każdy znajdzie tutaj garść informacji które pomogą mu w wyborze idealnego prezentu.

~ Kaśka

 
 
 
 

 Spis pomysłów i porad co kupić na prezent dla ... lub z okazji ... [kliknij]

 
 
 
 
 

blog o prezentach . . .

Prezent dla nauczcyciela

   Dzień Nauczyciela to inaczej mówiąc Dzień Edukacji Narodowej. To święto obchodzone jest 14 października. To święto, za którym wprost przepadają zarówno uczniowie jak i nauczyciele. Ten dzień jest bowiem dniem wolnym dla nauczycieli od pracy, a dla uczniów- od szkoły. Poza tym jest to doskonała okazja, by każdy uczeń mógł tego dnia wyrazić swoja sympatię do nauczyciela oraz okazać wdzięczność za lata poświęcone na naszą edukację.

W przypadku tego święta w naszym społeczeństwie funkcjonuje bardzo wiele kontrowersji. Nie wszyscy bowiem zgadzają się z tym, iż nauczyciele powinni dostawać jakiekolwiek prezenty w związku z wykonywaną przez siebie pracą. Poza tym niektóre prezenty są aż tak przesadzone, że raczej powinny mieć miano łapówek, a nie okazjonalnych upominków. Istnieją także kontrowersje wokół faktu, że niektórzy uczniowie samodzielnie wręczają nauczycielom indywidualne prezenty, które często wartością przewyższają prezent, jaki dany nauczyciel otrzymał od całej klasy. Niestety dla wielu osób to święto jest doskonałą okazją do przypodobania się i zapewnienia sobie lepszych ocen u nauczyciela…

Jak zatem sprawić, by nasz prezent nie został uznany za próbę wkupienia się w łaski nauczyciela? Cóż, przede wszystkim zadbajmy o to, by był to prezent grupowy- czyli od całej klasy. Taki prezent nie musi być wcale drogi. W tym względzie nie funkcjonują żadne określone ramy cenowe. Wybierając taki prezent musimy pamiętać o tym, by przede wszystkim sprawił on radość naszemu nauczycielowi, by poczuł się on przez nas doceniony. Owszem, inaczej obdarujemy naszego wychowawcę, a inaczej nauczyciela, który spędza z nami zaledwie jedną godzinę w tygodniu. Ważne jest jednak, by tego dnia pamiętać o wszystkich.

Dowodem pamięci o nauczycielu może być nawet zwykły kwiatek czy pudełko czekoladek. Tutaj liczą się przede wszystkim intencje, dobre słowo oraz fakt samej pamięci. Warto byłoby się postarać, by taki prezent nie stanowił zbytniej ingerencji w prywatność nauczyciela. Zwolennicy dawania prezentów uważają, że prezent dla nauczyciela, który jest jednocześnie wychowawcą danej klasy, powinien kojarzyć mu się właśnie z nimi. Taki prezent powinien być zatem pamiątką. Powinno być to zatem coś, co nauczycielowi przypomni znajome twarze. Doskonałą propozycją w tym zakresie jest na przykład klasowa fotografia, którą dodatkowo oprawi się w elegancką ramkę. Może to być także specjalnie przygotowane wydanie szkolnej gazetki, w której znajduje się artykuł o nauczycielu, i to obowiązkowo na pierwszej stronie. Taką gazetę można oprawić w elegancką ramę. Taki prezent pozostanie na wiele kolejnych lat i na pewno sprawi nauczycielowi przyjemność.


 

 
 

reklama:
Galeria obrazów

 
 
 

(c) 2010- Wszelkie prawa zastrzeżone - pomyslnaprezent.com. Mały prezent czy duże prezenty? Jaki jest idealny pomysł na prezent? Co dać na prezent dla kogoś lub z jakiejś okazji. Garść praktycznych pomysłów. Zapraszamy do lektury. [Kontakt z autorką]